Najčastejšie otázky

Obsah

  1. Ako zistiť cenu, dostupnosť bytov a rezervovať online?

  2. Čo robiť, keď nástup do bytu je až večer a my prichádzate už ráno? Alebo odchádzam až večer, ale check-out je v dopoludňajších hodinách?

  3. Prevzatie a odovzdanie kľúčov od bytu

  4. Ako prebieha platba prenájmu bytu?

  5. Aký je minimálny počet nocí?

  6. Ideme vlakom, ako dôjsť alebo sa priviesť do apartmánu?

  7. Ako sa dopraviť z letiska do apartmánu (a z apartmánu na letisko)?

  8. Ideme autom – ako sa dostať k apartmánu a kde zaparkovať?

1. Ako zistiť cenu, dostupnosť bytov a rezervovať online?

Najlepší spôsob je kontaktovať nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne telefonicky kontaktovať asistenta rezervácií alebo správcu apartmánov (pozri nižšie).

 

 Kontaktný e-mail

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 Voľné  termíny, rezervácie (SK,CZ,ENG)

+420 603226983

Všeobecné informácie Jan Knížek (SK,CZ,ENG)

+420 602 413 137

 

 2. Čo robiť, keď nástup do bytu je až večer a my prichádzate už ráno? Alebo odchádzam až večer, ale check-out je v dopoludňajších hodinách?

Zvyčajný nástup do apartmánov je najskôr v 13 hod, odchod do 11 hod.  

Ak požadujete zmenu oproti bežnému príchodu alebo odchodu, kontaktujte nás na e-maili 
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky +420 602 413 137. Ak je to možné, termín odchodu alebo príchodu Vám posunieme podľa Vašej požiadavky. Ak by posunutie možné nebolo, môžete si aspoň zanechať v čase od 10-19 hod batožinu na recepcii v prízemí domu.

3. Prevzatie a odovzdanie kľúčov od bytu

V čase príchodu (alebo odchodu) medzi 10:00-19:00 si vyzvyhnete (alebo odovzdáte kľúč) v recepcii prízemí domu s apartmánmi Železná 12, Praha 1.

Mimo túto dobu – pri odchode kľúč vhodíte do schránky na prízemí domu vedľa recepcie. Pri príchode po 19:00 je potrebné vopred informovať správcu apartmánov, ktorý vas na dohodnutý čas bude očakávať. Ak dôjde k zmene času dohodnutého príchodu (napr. vďaka meškaní na letisku) informujte čo najskôr správcu apartmánov, najlepšie pomocou SMS na tel: +420 602 413 137.

4. Ako prebieha platba prenájmu bytu?

S vynímkou Last minute je pri rezervácii požadovaná záloha vo výške cca 50% z ceny pobytu na naš slovensky účet v Tatrabanke (2620748262/1100 do poznámky uviesť vaše priezvisko). Doplatok bude vykonaný v recepcii pri príchode do apartmánu.

5. Aký je minimálny počet nocí?

Dve noci, vo výnimočných prípadoch na základe dohody alebo ako last minute aj 1 noc.

6. Ideme vlakom, ako dôjsť alebo sa priviesť do apartmánu?

Apartmány sa nachádzajú v centre Prahy a z Hlavního nádraží je k nim možné dôjsť pešo cca za 15 minut.

Z ostatných staníc je najvhodnejšie použiť metro a vystúpiť na stanici Můstek alebo Staroměstská.

7. Ako sa dopraviť z letiska do apartmánu (a z apartmánu na letisko)?

Letisko Praha – Ruzyně sa nachádza vo vzdialenosti približne 12 km od centra Prahy. Pre dopravu môžete využiť taxi služieb (osobné auto alebo mikrobus) alebo sa dopraviť pomocou mestskej hromadnej dopravy.

Cena taxi z letiska do Železnej 12 se pohybuje v rozmedzí od 500 do 600 Kč.

Cesta pomocou mestskej hromadnej dopravy je lacnejšia ale menej komfortná a zložitejšia. V bežnú dobu netrvá dlhšie ako 45 minút. Najprv je potrebné zakúpiť si jízdné (dospelý 26 Kč na dobu 75 minút, objemná batožina 13 Kč). Tridsať metrov priamo pred východom z terminálu letiska sa nachádza autobusová zastávka Terminál 1. Autobusové linky 119 alebo AE vás dopraví do blízkosti vchodu stanice metra Dejvická. Pre vyhľadanie spojenia odporúčame použiť elektronické cestovné poriadky IDOS. Vstupná stanica je Terminál 1, výstupná potom Můstek alebo Staroměstská. Apartmány sú zo stanice metra Můstek vzdialené 4 minuty pešou chôdzou, zo stanice Stroměstská potom 6 minút.

8. Ideme autom – ako sa dostať k apartmánu a kde zaparkovať?

8.1 V skratke

Aparmány se nachádzajú na pešej zóne v centre Prahy, pre ktorú platia určité obmedzenia a možno teda pred apartmány zájsť a vyložiť, naložiť batožinu, ale nemožno tu dlhšiu dobu parkovat. Cestu si nájdite najlepšie vopred v mape Prahy. Pôjdete po nábreží Vltavy, pri Národnom divadla odbočíte do ulice Národní, Perlová, Rytířská a na konci Rytířskej sa dostanete na pešiu zónu, ktorú tvorí ulica Železná. Približne v strede je Železná 12 s apartmánmi (oproti vchodu je predajňa Beneton).

Samotné parkovanie na ulici v historickom centre Prahy nie je úplne jednoduchá záležitosť. Doporučejeme auto zaparkovať na strážených parkoviskách v Prahe 1 alebo bez problémov zaparkovať zadarmo mimo Prahu 1 a do centra zájsť metrom alebo pomocou iných prostriedkov MHD. Tiež je možné parkovať na parkovacích automatoch, ktoré sú v pracovných dňoch však väčšinou obsadené. Voľné miesta na automatoch sú v pracovné dni zvyčajne do 9 hodín a po 17 hodine a po celú sobotu a nedeľu. Parkovacie automaty sú od 18 do 8 hodiny ráno a v nedeľu zadarmo, niekedy aj v sobotu. Pri zakúpení lístka, ktorý sa umiestni za okno je možné parkovať bez nejakých problémov aj dlhšiu dobu ako je uvedená na parkovacom lístku. Pre parkovanie na automatoch pri ubytovaní v apartmánoch odporúčame lokalitu Mariánske námestie, ktorá je od apartmánov na Železnej ulici vzdialená iba cez Staromestské námestie teda pešo 200 metrov, však zo Železnej autom tam cez námestie nie je možné zájsť a je potreba zvoliť cestu podľa mapy späť okolo Národného divadla. V najnutnejšom prípade možno krátkodobo (do 30 min.) zaparkovať na ceste s modrým pruhom. Tieto miesta sú určené pre obyvateľov centra so špeciálnou kartou.

8.2 Podrobnosti

8.2.1 Najbližšie parkovisko

Najbližšie strážené podzemné parkovisko je na námestí Jana Palacha v Prahe 1 cca 500m od apartmánu. Nájdete ho ľahko, kdekoľvek v Prahe pôjdete podľa ukazovateľov na Centrum a až uvidíte Pražský hrad ste skoro v cieli. Pražský hrad je na kopci nad Vltavou a parkovisko priamo oproti hradu cez rieku. 

Keď zaparkujete (nezabudnite si so sebou vziať parkovacie kartu) dojdete po 200 metroch Kaprovou ulicou na Staromestské námestie, jedna ulica, ktorá z neho vedie je Železná a tu už nás nájdete. Parkovné je 50 Kč/hod alebo 600 Kč na celý deň. Existujú samozrejme aj ďalšie a lacnejšie varianty parkovania.

8.2.2 Parkovacie automaty

Je možné parkovať priamo na ulici v Prahe 1 na parkovacích automatoch, ktoré sú v pracovné dni medzi 10-19 hod väčšinou obsadené. Ak máte šťastie, kúpite si parkovací lístok v automate na predpokladanú dobu parkovania a umiestnite ho zvnútra za sklo. Od 18 hod do 8 hod rannej a v nedeľu je na automatoch parkovanie zdarma.

8.2.3 Vyhradená miesta pre obyvateľov Prahy 1

V pracovný deň bude pravdepodobne jediné voľné miesto na ulici v Prahe 1 na ktoré narazíte označené modrým pásom. To znamená, že je vyhradené pre obyvateľov Prahy 1, ktorí vlastnia špeciálnu kartu. Vy tu môžete parkovať len 5 minút, ak dobu prekročíte, je možné, že dostanete za stierač informáciu od mestskej polície s informáciou, že tu sa nedá parkovať alebo v horšom prípade (predovšetkým pri niekoľkodňovom parkovaní) papuču, ktorej odstránenie stoji 300-600 Kč.

8.2.4 Parkovanie mimo centrum

 

Ďalšou možnosťou je zaparkovať mimo Prahu 1, najlepšie pri staniciach metra. Tu je možné zaparkovať oveľa lacnejšie a vo väčšine prípadov aj zadarmo v ulici. Do centra sa dostanete metrom za 24-32 Kč a to veľmi rýchlo. 

Z verejnej dopravy môžete použiť aj električku alebo autobus, ktoré stoja rovnako ako metro, majú oveľa väčší počet staníc, ale sú pomalšie ako metro. Ak auto zaparkujete priamo na ulici, nenechávajte tu rádio ani žiadne cennejšie veci, ktoré by bolo vidieť cez sklo.